Technologie dotisků textů

Jako jedni z mála dodavatelů svatebních oznámení Vám můžeme nabídnout potisk nejen digitálním tiskem, ale také technologií "ražba přes fólii" (čísla barvy 91-95) a termografickým tiskem s 3D efektem (barvy č.913-916).

Ražba

Ražba je výrobní technologií, která přenáší písmo na podkladový materiál pomocí štočku (raznice) za působení tepla a tlaku přes pigmentovou nebo metalickou fólii. Barva potisku je dána barevnou škálou používaných folií. K této technologii je třeba připočíst jednorázový poplatek za výrobu štočku.

Ražba Ražba Ražba

Digitální tisk

Digitální tisk je výrobní technologií, která je rychlá a operativní. Umožňuje bez dalších mezikroků vytvořit tiskoviny již od jednoho kusu přímo z počítače. Digitální tisk je v současné době v mnoha případech nahrazen tiskem ofsetovým. Je prováděn většinou na bázi laserového tisku suchými tonery a vosky. Digitální tisk lze použít na hladké, ale i strukturované papíry i s vyšší gramáží. Také je možno digitální tisk doplnit o další tiskařské technologie např. slepotisk, tvarový tisk, digitální výsek.

Digitální tisk Digitální tisk Digitální tisk

Termografický tisk s 3D efektem

Termografický tisk je konečnou úpravou tisku. Při této výrobní technologii se do míst textu, kde je čerstvě natištěná barva, nanese plastový granulát, který se následně za působení vysoké teploty zapeče. Termografický tisk vytváří lesklý a na dotyk plastický tisk s 3D efektem. Termotisk dodá Vašemu svatebnímu oznámení luxusní vzhled a 3D efekt. K této technologii je třeba připočíst jednorázový poplatek za výrobu štočku.

Termografický tisk Termografický tisk Termografický tisk

Barvy

Barvy

Ukázky fontů

Druhy písma